Де краще реєструвати юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців?

Де краще реєструвати юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців?

З цього року державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців здійснюють не тільки Центри надання адміністративних послуг при районних державних адміністраціях (скорочено – ЦНАП), а і нотаріуси, та акредитовані суб’єкти, які створюються при місцевих органах державної виконавчої влади та органах місцевого самоврядування.

З одної сторони здається, що в цьому поганого нічого немає, тому що кількість реєстраторів фактично збільшилась в рази. Не повинно бути черг, повинна покращитися якість обслуговування заявників.

Але є і інша сторона. Ті, хто займався реєстрацією ще при старій системі, пам’ятають, що однією з хвороб тієї системи було різне правозастосування одних і тих самих законів, порядків та інструкцій. Було таке враження, що різні райони, це різні держави. В одному районі подаємо комплект документів складений по одним правилам, а в іншому районі так вже не проходить, тому що там реєстратор має власну, відмінну від офіційної, думку про те, як треба складати документи і за яким порядком їх треба подавати.

Чи подолано це зараз? На жаль ні. В одному ЦНАПі один реєстратор залишає документи без розгляду, другий вимагає розбивати одну заяву на дві і платити два реєстраційні збори (бо він має власну думку з цього приводу), а третій приймає і так.

У нотаріусів ще веселіше. Один ще не набрався досвіду і відмовляє вам в реєстрації змін. В нього можна зробити тільки первинну реєстрацію. Другому ваші документи здаються “підозрілими” і він теж вам ввічливо відмовляє. Третій каже “о’кей”, але це вам буде коштувати від 500,00 грн. або навіть від 1000,00 грн.

Схожа картина і в акредитованих суб’єктів. Відрізняються тільки цінники.

Склалася досить дивна ситуація, коли державна послуга надається державними, комунальними і приватними уповноваженими суб’єктами і вона не має свого стандарту ні по формі, ні по ціні. Як вони (законотворці або головні фінансисти) формують ціну на державну послугу – невідомо. Ніяких додаткових послуг вам не надають, а гроші всі беруть різні.

До дивини в нашій державі нам не звикати. Але все ж таки цікаво було б хоча б розуміти, що відбувається?

коментарів немає

Залиште коментар