Проблеми реєстрації громадських об’єднань

Проблеми реєстрації громадських об’єднань

Чинна на сьогодні процедура реєстрації громадських об’єднань наштовхує на думки про те, що або громадських об’єднань стало забагато і наші можновладці вирішили суттєво ускладнити їх створення, або ж ця сфера самоорганізації суспільства стає дедалі небезпечною для деяких владних прошарків, тому вирішили посилити контроль за створенням громадських об’єднань.

Справа в тому, що районні управління юстиції, які займалися реєстрацією громадських об’єднань, у травні 2016 року були ліквідовані.

Тепер, щоб зареєструвати громадську організацію (громадську спілку) по Київській області заявнику необхідно подавати документи до Головного територіального управління юстиції у Київській області. Такий порядок вже існував років з 10 тому, коли зі всієї області люди вимушені були їхати в одне місце. Це створювало багато незручностей, в тому числі збільшувало витрати часу та грошей.

Зважаючи на негатив, який виник після введення такого порядку, було вирішено надати функції з прийому документів для реєстрації громадських об’єднань Центрам надання адміністративних послуг, в якості “фронт”-офісів (корочено – ЦНАП).
ЦНАПи від цього не в захваті, і нам також не зрозуміло, які тепер будуть строки реєстрації. Принаймні простою, ця процедура вже не буде. В самій цій процедурі закладено декілька конфліктів.

По-перше, це фінансовий конфлікт. Прийнявши документи, адміністратор ЦНАПу повинен їх фізично відвести в територіальний орган Міністерства юстиції України, витрачаючи на це власні кошти і час. А сам орган реєстрації, тобто територіальний орган Міністерства юстиції України, на це кошти не витрачає. Тобто організація, яка не має відношення до державної реєстрації громадських об’єднань, вимушена витрачати на неї власні кошти. Не складно здогадатися, наскільки вони будуть зацікавлені в проведенні прийому документів громадських об’єднань. Наше перше звернення в ЦНАП Святошинського району міста Києва підтвердило цю версію. Вони почали нас відмовляти здавати їм документи і їхати напряму в управління юстиції за адресою: м.Київ, вул. Євгена Сверстюка (Марини Раскової), 15.

По-друге, це конфлікт, пов’язаний зі збільшенням часу на проведення реєстрації громадських об’єднань та збільшення кількості формальних відмов. Пояснюється це тим, що ЦНАПи не консультують з приводу правильності комплекту документів та правильності складення самих документів. Вони документи приймають, відправляють до управління юстиції, яке їх розглядає, виявляє невідповідності поданих документів і дає вмотивовану відмову. Далі по кругу. Звертаємо увагу на те, що термін розгляду цих документів, з урахуванням передачі документів ЦНАПами, збільшується на 6 робочих днів.
На нашу думку було б добре, якщо б особливості реєстрації громадських об’єднань були б відмінені. Років 5 тому, такі особливості реєстрації були відмінені для благодійних організацій. Їх реєстрацію передали звичайним органам реєстрації і це значно полегшило всю процедуру.

На нашу думку було б добре, якщо б особливості реєстрації громадських об’єднань були б відмінені. Років 5 тому, такі особливості реєстрації були відмінені для благодійних організацій. Їх реєстрацію передали звичайним органам реєстрації і це значно полегшило всю процедуру.

коментарів немає

Залиште коментар