Зверніть вашу увагу на строки подання документів для державної реєстрації

Зверніть вашу увагу на строки подання документів для державної реєстрації

Останнім часом все більше державних реєстраторів юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань почали звертати увагу на строки подання документів для державної реєстрації.

Строки подання документів для окремих видів юридичних осіб регламентовані спеціальними законами.

Строк подання документів для державної реєстрації новоствореного господарського товариства Законом України «Про господарські товариства» не передбачений. Але, нормою статті 7 цього Закону встановлено, що товариство зобов’язане протягом 3-х робочих днів з дати прийняття рішення про внесення змін до установчих документів повідомити орган, що провів реєстрацію, для внесення необхідних змін до державного реєстру.

Акцентуємо на тому, що строк в три робочі дні працює тільки для реєстрації змін, які вносяться до установчих документів товариства.

А для того, щоб внести зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, які, наприклад, пов’язані зі зміною керівника товариства з обмеженою відповідальністю, строк подання документів спеціальним законом не встановлений.

З громадськими об’єднаннями ситуація інша.

Наприклад, статтею 9 Закону України «Про громадські об’єднання» передбачено, що громадське об’єднання (громадська організація або громадська спілка) із статусом юридичної особи або без такого статусу, підлягає державній реєстрації в порядку визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», протягом 60 днів (мається на увазі 60 календарних днів) з дня проведення установчих зборів. І у разі неподання (не надсилання) документів для реєстрації громадського об’єднання у вказаний строк, таке громадське об’єднання не вважається утвореним.

Цією ж нормою Закону також встановлено, що громадське об’єднання повідомляє про внесення змін до свого статуту, зміни у складі керівних органів, зміну особи (осіб), уповноваженої представляти громадське об’єднання, зміну свого місцезнаходження протягом 60 днів з дня прийняття відповідного рішення.

Отже, будьте уважні та обізнані під час подання (надсилання) документів для проведення державної реєстрації суб’єктів господарювання, оскільки пункт 7 частини 1 статті 27 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» ніхто не відміняє і ви можете несподівано отримати Повідомлення державного реєстратора про зупинення розгляду ваших документів.

коментарів немає

Залиште коментар